Головна » Булінг основна проблема молодого покоління

Булінг основна проблема молодого покоління

Поліція проти булінгу та насильства. Новини Миронівки

Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві.  

 bulng_osnovna_problema_molodogo_pokolnnya/

Якщо Ви чи Ваші рідні страждають  від  домашнього насильства, торгівлі людьми  просимо звертатися за такими телефонами. 

ü Дитяча лінія 116111 або 0800 500225 ( з 12.00 до 16.00);

ü Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

ü Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0800 500 335;

ü Уповноважений  Верховної Ради з прав людини 0800 50 1720;

ü Центр надання безоплатної правової допомоги 0800 213103;

ü Національна поліція України 102.   

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, булінгу (цькування) в загальноосвітній школі    

 

1. Учасники освітнього процесу у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, булінг, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною/працівником закладу освіти або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини/працівника закладу освіти, можуть подати письмову заяву уповноваженій особі закладу освіти (заступник директора з виховної роботи). Заява подається у письмовому вигляді на ім’я керівника освітнього закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Право подати заяву мають здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу. Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються. У заяві необхідно вказати: прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон; статус (постраждалий чи свідок булінгу); навести розгорнутий виклад фактів; інформацію щодо джерела отримання інформації; тривалість; дата подання заяви та особистий підпис.   

2. Наказом по закладу освіти створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, практичного психолога школи, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб.   

3. Уповноважена особа закладу освіти у 3-денний період з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування).   

4. Уповноважена особа у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку; проявити інтерес, дружелюбність, щирість, теплоту і симпатію, постраждала особа має відчути, що її дійсно чують і розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.   

5. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 7- денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.  

6. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по закладі освіти.   

7. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.   

8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.   

9. Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).  

10. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.  

11. Не залежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього. 

   Процедура подання учасниками освітнього процесу заяви про випадки булінгу (цькування) в школі.   

Якщо Ви або учень (учениця) школи стали жертвою булінгу (цькування) чи були свідками такого діяння або отримали достовірну інформацію про нього, то необхідно обов’язково повідомити про це директора, подавши заяву.   

  Зразок заяви 

 

    Директору закладу (назва закладу) 

 

    (прізвище, ім’я, заявника) 

    (соціальний статус заявника) Контактний телефон:________________________   

Заява   

 

Прошу провести розслідування за фактами випадків булінгу (цькування) ____________________________.   

(прізвище, ім’я постраждалого) Далі в заяві необхідно вказати особу або осіб, які вчинили цькування та описати діяння, які полягають у психологічному, фізичному чи іншому насильстві над особою і носять системний характер. 

 

  

 

_________________ _______________ 

   (дата) (підпис) 

 

    Термін розгляду заяви до 30 днів.   

Процедура розгляду заяви:   

1. Після отримання заяви директор видає розпорядження про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.   

2. Для прийняття рішення за результатами розслідування директор наказом створює комісію з розгляду випадків булінгу та скликає її засідання. До складу комісії можуть входити педагоги, батьки учнів причетних до булінгу та інші зацікавлені особи.   

3. Якщо комісія визнала, що мало місце цькування, а не одноразовий конфлікт чи сварка, то директор школи обов’язково робить повідомлення до уповноваженого підрозділу органів національної поліції та Службу у справах дітей (якщо булінг стосується неповнолітніх).   

4. Якщо комісія не кваліфікує діяння як цькування, а постраждалий не згодний з цим, то він може звернутись із заявою до органів Національної поліції. Таке право має і директор в разі незгоди із рішенням комісії  

5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з підписами всіх членів комісії. 

 

    Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб причетних до нього  

1. Про доведені випадки булінгу згідно рішення комісії директор обов’язково повідомляє органи Національної поліції України та Службу у справах дітей (якщо булінг стосується неповнолітніх).   

2. Доведений випадок булінгу тягне штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн) або громадські роботи від 20 до 40 годин якщо цькували вперше. І від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин, якщо дії вчинили повторно або знущалась група осіб. Якщо ці дії вчиняли малолітні або неповнолітні від 14 до 16 років, штраф заплатять батьки або особи, які їх замінюють (50-100 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи на від 20 до 40 годин).   

3. Якщо керівник освітнього закладу не повідомить про цькування уповноваженим підрозділам органів Нацполіції – його оштрафують на 50-100 неоподатковуваних мінімумів або відправлять на виправні роботи до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.   

  4. Особам, які постраждали від булінгу, стали його свідками, вчинили його, шкільні практичні психологи та соціальний педагог після надходження заяви надають соціальну та психолого-педагогічну допомогу у формі консультацій, бесід, тренінгів.

 

 

 

НАКАЗ

 

 

                                                                19.02.2020р.                                                                 №10                                                                                                                                                                      

 

 

 

Про застосування заходів виховного

впливу  по профілактиці булінгу (цькуванню)

 

         Відповідно до абзацу дев’ятого частини першої статті 64 Закону України «Про освіту», згідно з пунктом 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №630 (зі змінами), наказом Міністерства освіти та науки від 28.12.2019 року № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти, листа Департаменту освіти і науки облдержадміністрації  від 14.02.2020 № 1376 «Про деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»   з метою опрацювання, врахування в роботі  та створення безпечного освітнього середовища.

          

Наказую:

 

1.Заступнику директора з ВР Андрущак В.О.:

- затвердити «План заходів виховного впливу протидії булінгу »

                                                            ( додаток №1 додається. )

2.Класним керівникам та класоводам :

2.1. Забезпечити неухильне виконання  « Виховних заходів по профілактиці булінгу» в межах своєї компетенції

2.2. Посилити інформаційно-освітню роботу щодо профілактики булінгу у дитячих колективах та з боку дорослих по відношенню до дітей

 2.3. Обговорити дане питання на педрадах, батьківських зборах    (лютий)

3.Контроль за виконанням даного наказу лишити за собою. 

Директор навчального закладу                                 Остапенко С.Г.

З наказом ознайомлені:

Андрущак В.О. –

Пахольчак Т.В. –

Сундукова Ю.І. –

Чернецька О.В. –

Стойко О.С. -

  

 

 

 

Всі новини

Контакти