Новини
ЗНО-2020 розпочнеться 25 червня, - в.о. міністра
Міністерство освіти і науки планує розпочати основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 25 червня. Документи про здобуття освіти випускники отримають наприкінці липня.
Про це, під час онлайн конференції у Facebook, сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
«Випускники зможуть отримати документи про освіту після проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Це орієнтовно відбудеться наприкінці липня. З 25 червня до 17 липня відбудеться основна сесія ЗНО», - сказала Любомира Мандзій.
Як відомо, при реалізації цього сценарію результати ЗНО будуть оголошені до 31 липня. Реєстрація електронних кабінетів вступників розпочнеться 1 серпня.
Прийом документів від вступників триватиме з 13 до 22 серпня.
Навчальний рік для першокурсників розпочнеться 15 вересня.
Онлайн - тестування
Для зареєстрованих учасників пробного ЗНО, які здійснили оплату, відкрито online-тестування.
Доступ до online-тестування здійснюється за допомогою ЛОГІНА ТА ПАРОЛЯ, які були згенеровані під час реєстрації на пробне ЗНО
Всеукраїнська школа онлайн
- 5 клас – Плюс-Плюс та 112 Україна
- 6 клас – ZOOM та News One
- 7 клас – ZIK
- 8 клас – Індиго та УНІАН
- 9 клас – Рада та UA:Культура
- 10 клас – UA:Перший
- 11 клас – М1
З 28 квітня Всеукраїнська школа онлайн розпочинає трансляцію уроків для школярів 1-4 класів. Так, на час карантину уроки з чотирьох предметів за чітким розкладом транслюватимуться на українських телеканалах і YouTube-каналі Міністерства освіти і науки.
Заняття для наймолодших школярів доступні на телеканалі Піксель та YouTube-каналі Міністерства освіти і науки.
Для учнів 5-11 класів з усієї країни стартував проєкт
«Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали та YouTube-канал Міністерства освіти і науки.
Проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, громадської спілки «Освіторія», а також 40 небайдужих педагогів, що зголосилися стати вчителями для усієї країни.
“Наше завдання як держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань”, – зазначив Президент України Володимир Зеленський.
Транслюватимуться уроки з: української мови, української літератури, історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.
Заняття для усіх класів можна буде переглянути на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки. Усі уроки також транслюватиме мeдіасервіс MEGOGO. За кожним класом також закріплено телеканал чи медіаресурс, який у будні транслюватиме уроки для тих дітей, які з різних причин не мають можливості переглянути їх в Інтернеті.
Так, за класами закріплено такі телеканали:
Уроки проходитимуть щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починатимуться о 10:00.
Розклад занять на наступні тижні можна завантажити для: 5 класу, 6 класу, 7 класу, 8 класу, 9 класу, 10 класу, 11 класу, а також загальний розклад онлайн-школи.
На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишатимуть домашні завдання на закріплення теми, які учні зможуть зробити, щоб краще опанувати матеріал. Завдання даватимуться за найпоширенішими в країні підручниками. Посилання на електронні версії цих підручників також можна буде знайти в описі під відео.
Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва. У відеозаняттях беруть участь українські зірки: ведучі, музиканти, актори, спортсмени тощо. Вони відповідають на запитання, вирішують задачі та проводять досліди разом з учителями.
Організатори закликають батьків завантажити розклад уроків та заохочувати дітей навчатись. Залишаємось вдома! Вчимось вдома!
Нагадуємо, що у зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.
Продовження карантину
У середу, 25 березня, уряд продовжив карантин до 24 квітня і ввів режим надзвичайної ситуації на території усієї України. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну.
Карантин буде продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні.
За словами Шмигаля, рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на Covid-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві.
Додатково до цього рішення Кабмін постановив:
- належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
- залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;
- усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
- надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.
За повідомленням МОН, усі заклади освіти незалежно від форми власності та сфери управління мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну. Також передбачаються зміни у проведенні пробного зовнішнього незалежного оцінювання.
Водночас глава уряду уточнив, що якщо країна зможе побороти коронавірус раніше, то уряд «окремо ухвалюватиме рішення на засіданні Кабінету міністрів».
Уроки історії
Заклади загальної середньої освіти
Шановні колеги!
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та на виконання листа МОН України від № 1/9-154 від 11.03.2020 з 12 березня по 3 квітня запроваджується карантин для усіх типів закладів освіти.
У зв’язку з карантином та переходом на дистанційне навчання автори Видавничого дому «Освіта» запускають цикл уроків з історії для учнів 6-х та 7-х класів за темами «Стародавній Рим» та «Галицько-Волинська держава». Матеріал складатиметься з короткого відео, корисних посилань на інші безкоштовні ресурси та переліку онлайн – завдань. Відео частина – це не тільки роз’яснення з теми, а й рекомендації до виконання завдань: аналізу документів, візуальних джерел, складання портрету історичного діяча та інфографіки. Також до кожного відео дібрані завдання для учнів, за результатами виконання яких кожний зможе отримати оцінку.
Уроки спрямовані на розвиток історичної, загальнокультурної, соціальної та громадянської компетентностей, стимулювання розвитку критичного і логічного мислення, інноваційні, також сприятимуть підвищенню рівня знань учнів та мотивації до вивчення історії України.
Звертаємо вашу увагу, що матеріали будуть корисними під час підготовки до ЗНО.
Трансляція відбуватиметься два рази на тиждень за посиланнями:
Уроки історії 6 клас. Давній Рим
https://www.youtube.com/playlist?list=PLKryum2977DH7P4fYygbu4TvrglOsbFz4
Уроки історії 7 клас. Галицько-Волинська держава
https://www.youtube.com/playlist?list=PLKryum2977DGVDvcFFJ7PC0PWa3YY4QJd
Рекомендуємо організувати дистанційне навчання учнів за розкладом:
Для учнів 6 класу
1. вівторок, 17 березня 10:00
Природно-географічні умови Апеннінського півострова. Виникнення міста Риму
2. четвер, 19 березня 10:00
Римська республіка в V–І ст. до н.е.: соціальний устрій та організація влади. Військова експансія Риму
3. вівторок, 24 березня 10:00
Диктатура Цезаря
4. четвер, 26 березня 10:00
Римська імперія. Октавіан Август
5. вівторок, 31 березня 10:00
Пантеон римських богів. Мистецтво Давнього Риму
6. четвер,2 квітня 10:00
Римське право
Для учнів 7 класу
Король Данило – будівничий Галицько-Волинської держави
2. четвер, 19 березня 10:00
Галицько-Волинська держава за наступників Данила Романовича та її розпад.
3. вівторок, 24 березня 10:00
Культура Галицько-Волинської держави ХІІІ – першої половини XІV ст
4. четвер, 26 березня 10:00
Інкорпорація руських удільних князівств до складу Великого князівства Литовського, Руського і Жемайтійського, інших держав
5. вівторок, 31 березня 10:00
Кревська унія 1385 р. і українські території. Опір руських князів політиці централізації та його наслідки.
6. четвер, 2 квітня 10:00
Держава Феодоро в Криму
Ми спробуємо коригувати теми наших уроків відповідно до ваших побажань.
Залишайте ваші пропозиції, відгуки і коментарі під відео на нашому каналі.
Навчання під час карантину
Навчання проводиться дистанційно.У вайбері створені групи усіх здобувачів освіти, де вони отримують завдання для подальшого навчання та розміщені посилання на різноманітні сайти, де можливо навчатись та черпати інформацію у розділі корисні посилання.
Будьте здоровими та не хворійте.