Новини
Подарунок учням початкових класів
До 1 вересня учителі та дирекція закладу вирішили зробити подарунок учням початкових класів, особливо першокласникам. Вчителька образотворчого мистецтва Пахольчак Тетяна та техпрацівник закладу Степанюк Валентина розмалювали коридор початкових класів яскравими тематичними малюнками та картинами: тут і пори року і абетка, як українська так і англійська і календар погоди і герої мультфільфільмів і казок.Було використано більше 30 літрів фарби, яку закупив місцевий підприємець Коваль Микола Михайлович.Також велику допомогу надавали батьки та вчителі закладуДякуємо меценатам за добрі справи.Учням навчального закладу весело і цікаво навчатися у таких яскравих приміщеннях.Також Тетяна Вікторівна разом з класоводом 1 класу Венцковською Оксаною Вікторівною оформили стіни у приміщенні, де навчається 1 клас.І дітям і батькам дуже подобається.Реформу потрібно розпочинати із себе.В цьому переконалися педагоги і всі працівники Деребчинського опорного закладу загальної середньої освіти.
Хто книги читає – той розум має
«Хто книги читає – той розум має» , - говориться в народній приказці. І це, дійсно, так, бо книга – джерело знань. Без читання книг людині, а тим паче дитині, не обійтися, бо це розвиток, це рух вперед, це здобуття досвіду життя.
Саме з метою збагачення новими знаннями та враженнями завітали до Деребчинської сільської бібліотеки школярики-читачі, які перебували в пришкільному літньому англо-українознавчому загоні «Веселка». У дарунок принесли газету «Деребчинський вісник», яка була представлена на 5 обласному медіа-конкурсі шкільних газет і ввійшла в число кращих дитячих газет Вінниччини.
Дітки уважно вислухали відомості про хранительку мудрості – бібліотеку, про значення книги, про те скільки титанічної праці потрібно вкласти як письменникам, так і видавцям, щоб книги побачила світ; познайомилися із правилами для читачів.
Цікавим елементом учнівського візиту була мандрівка бібліотечною залою. Школярі із цікавістю та захопленням вибирали книги для читання. Для багатьох з них вибір бібліотечної книги – це визначна подія: вони вперше стали читачами сільської бібліотеки, з чим їх урочисто привітали вчителі –організатори екскурсії: Наталя Юніцьката Людмила Науменко.
Зацікавили маленьких відвідувачів і виставкові експонати дитячих малюнків та виробів з бісеру, що були представлені в бібліотеці. Відвідали учні і краєзнавчу кімнату, яка розташована в одному приміщенні з бібліотечним відділом. Завершився візит двадцятьох учасників англо-українознавчого загону Деребчинської школи веселою дискотекою в клубі.
Головним чинником вражень від відвідин сільської бібліотеки школяриками було те, що в їхніх очах засяяли промінчики щастя, задоволення та вдячності.
Ольга Скорик, бібліотекар Деребчинської сільської бібліотеки
Зустріч в школі
Нещодавно до нашої школи завітала колишня випускниця, а нині журналістка обласної газети «Правди сила» Слободянюк Мирослава. Мирослава – організатор багатьох благодійних акцій, а саме головне, що вона просто хороша людина, яка з першого погляду вражає своєю щирістю та відкритістю душі. За діяльність у сфері благодійності їй присвоєно титул «Жінка Вінниччини -2017». Нещодавно вона презентувала свою першу книгу «Невидиме сонце». У невеличкій книжечці зібрано вірші та проза нашої землячки. Книга не має аналогів в Україні, бо, крім українського варіанту, тут представлено ще її поезії перекладені арабською мовою. Небайдужі люди можуть придбати книгу за символічну плату – 100 гривень. Кошти з продажу книги дівчина перераховує на рахунок хворої на ДЦБ дитини.
Я вдячна Мирославі за те, що вона вміє робити світ кращим і навчаєцього й інших, за змогу робити справи, які вселяють в серце доброту та надію.
Вихристюк Крістіна, 9 клас
Квіти- окраса життя
Весна – пора пробудження землі, пора краси і творчості. Саме творчість возвеличує людину. Нещодавно в нашій Деребчинській СЗШ І- ІІІ ступенів під керівництвом учителя природознавства початкової школи, заступника директора з навчально-виховної роботи Гуменюк Наталії Анатоліївни проходив звіт творчого пошуково-дослідницького проекту «Квіти –окраса життя».
Даний проект мав весняний настрій, але свій старт розпочав у лютому, коли ще зима дарувала нам свої дива: хуртовини та заметілі. Учні малювали улюблені квіти, писали наукові роботи, із захопленням досліджували природу рідного краю, виготовляли аплікації, різноманітні композиційно-квіткові сувеніри. До виконанняпроектних завдань долучилися і батьки. Не з примусу, а заради творчо-естетичного задоволення допомагали вони дітям творити диво-експонати, кожен з яких був красивим по- своєму.
Презентація виставки, яка була присвячена красі квітів, викликала подив та захоплення, бо вражала неповторністю та оригінальністю. А звідси й висновок: яка багата наша українська нація на таланти як дорослих, так і дітей!
Завершальним етапом проекту стало святкове дійство «Парад квітів біля школи». Концертна програма зібрала в шкільній актовій залі учнів, батьків та вчителів. Учні 3 класу демонстрували казково у фантастично-космічній концертній формі життя земних квітів, їхні радощі і проблеми. Другокласники вразили глядачів танцювальною композицією «Диво- квітка». Доповнювали святкову програму презентації, приурочені квітам та дітям.
Велика праця була вкладена в реалізацію проекту, але під час підведення підсумків вияснилося, що вона була потрібною, бо спільні дії зблизили, об’єднали учнів, які, як і квіти, є окрасою життя та рідної школи.
Усі школярі, які представили свої роботи на виставці, отримали нагороду – диплом учасника проекту «Квіти-окраса життя». А на завершення святкової програми спільне фото на згадку про те, що потрібно відкривати серця для інших, творити дивовижні квіти і отримувати від цього насолоду.
Галина Яцишена, учитель початкових класів
Ми – патріоти України
Добре діло шкільного рою « Курінь Богуна» Всеукраїнської військово- патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Отаман рою - Тешебаєва Дінара - 10 клас
Учасники рою:
Костенюк Максим Васильович – 10 кл. , Венгрус Олена Вікторівна - 10 клас., Зеленюк Олександр Віталійович – 9 клас.
Керівник підготовки команди до гри – учитель фізкультури Слойко М.Г.
До представлення Доброго діла під час проведення районного
1.Конкурсна робота екскурсоводів музеїв навчальних закладів
2.Робота обласного історико-краєзнавчого конкурсу
Бажаємо команді зростати, досягати в подальшому кращих успіхів, пам’ятати заповіт даний під час виступу команди: «Ми – патріоти України, за
У кожній дитині сонечко
Майбутнє України залежить від сьогодення, від того, який кадровий потенціал зможе підготувати освітянська галузь, наскільки зможе відшліфувати грані обдарованості кожної дитини, щоб вона змогла в майбутньому повноцінно розкрити весь свій потенціал.
Найважливішим завданням школи, як зазначив великий педагог В. О. Сухомлинський, є розкриття творчих та інтелектуальних здібностей, талантів та обдарувань усіх вихованців.
Педагогічний колектив Деребчинської СЗШ І – ІІІ ступенів спрямовує свою діяльність на забезпечення підтримки різновидної обдарованості здобувачів сучасної освіти.
З цією метою, за сприянням учителів математики, української та іноземної мови, учні школи в 2017 – 2018 році стали учасниками республіканських інтелектуальних конкурсів:
- математичного «Кенгуру» - 44 учні;
- українознавчого «Соняшник» - 36 учнів;
- іноземної мови «Puzzle» - 27 учнів.
Дані конкурси в освітньому закладі проводяться щорічно. Переважна більшість учнів, учасників цих конкурсів, являються переможцями як республіканського, так і регіонального рівнів.
Цей навчальний рік відзначений участю учнів школи в обласних конкурсах, куратором яких була заступник директора школи з виховної роботи Юніцька Наталія Миколаївна:
- у Всеукраїнському заочному родинному конкурсі «Дідух»
(Мацьків Віталіна – 9 клас, Мацьків Ірина – 11 клас);
- у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів музеїв навчальних закладів
«Край, у якому я живу»
(Фурман Світлана – 10 клас, Тешебаєва Дінара – 10 клас);
- конкурсі історичних краєзнавчих робіт «Вінниччина: славетні сторінки минулого» (Кардаш Владислав – 9 клас, Мартинова Вікторія – 9 клас, Фурман Світлана – 10 клас, Тешебаєва Дінара – 10 клас);
- у 2 – му етапі Вінницького обласного дитячого літературного конкурсу на протипожежну тематику «Не жартуй з вогнем» ( Мацьків Ірина – 11 клас);
- у V Всеукраїнському конкурсі – есе «Я – європеєць» (Семенюк Віталій – 9 клас).
Переможцями районних олімпіад з навчальних дисциплін є наступні учні: Каспрович Анжеліка – ІІ місце з історії України (учитель - Сімченко Л. А.), Віртов Богдан – ІІ місце з фізики ( учитель - Остапенко С.Г.).
За організацію та проведення фестивалю ранкової зарядки та рухових активностей «Рух заради здоров`я » з нагоди Всесвітнього дня здоров`я школа отримала від обласних спортивних організацій Грамоту.
Переможні здобутки районного рівня мають місце і за участь учнівських команд у різноманітних конкурсах виховного спрямування. Активною учасницею як районних, так і обласних конкурсів була учениця 10 класу, президент шкільного об`єднання учнівського самоврядування «ТЕМП» (талановите ерудоване молоде покоління) Тешебаєва Дінара. Дінара – духовно розвинена особистість, відзначається толерантністю, комунікабельністю, добротою, небайдужістю, активною ціленаправленістю. Ця тендітна дівчинка у Всеукраїнській грі – змаганні «Сокіл» («Джура») – 2018 очолювала рій шкільної команди «Курінь Богуна» , зі знанням військової справи марширування керувала хлопцями – козаками.
«У кожній дитині сонце, тільки необхідно дати йому засяяти», - таке кредо сповідують педагоги школи.
Сонечками дитячої творчості були осяяні цьогорічні шкільні виставки учнівських виробів:
- «Лялька – мотанка – берегиня роду»;
- «Квіти – окраса життя»;
- «Новорічна диво - ялинка»;
- «Дивосвіт творчості випалювання» та різнотематичних образотворчих виставок.
Кожна дитина є обдарованою особистістю, яку необхідно побачити, допомогти її розкритися та реалізуватися. Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, її інтелектуальна еліта, гордість і честь України, її європейський авторитет.
Завдання педагогів полягає в тому, щоб дбайливо ростити нові таланти починаючи з найменших літ.
Заступник директора школи з виховної роботи Юніцька Наталія Миколаївна